După pregătirile de pe Tara și de la Apatin, cei mai buni cadeți și juniori au participat la Marele Turneu Internațional „Grand Prix Croaţia” de la Samobor.

karate Panciova

Într-o concurență foarte puternică a 1600 de participanți din 24 de țări, karatiștii de la „Dinamoh au evoluat foarte bine și au plecat cu impresii bune de la acest turneu, înainte de participarea lor la Campionatul European.
Kadetul Nikola Ivanović a avut cel mai mare succes, fiindcă a ocupat locul patru în categoria -70 kilograme. Nikola a început furios și a obținut trei victorii importanate împotriva karatiștilor din Macedonia, Italia și Slovacia, iar în lupta finală a fost învins de un alt karatist slovac, care a fost învingător în această categorie. În lupta pentru medalia de bronz, Nikola a pierdut de la karatistul din Bulgaria și a trebuit să se mulțumeaască cu locul patru, ceea ce este, totuși, succes mare pentru acest karatist tânăr.

Sursa: Poluvreme.rs

Articolul  integral îl puteți citi integral în săptămânalul „Libertatea”, nr.4 din 27 ianuarie 2018