SÂMBATĂ, 12.05.2018. ORA 16

I. FESTIVITATEA DE INAUGURARE

Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

II. SOLIȘTII VOCALI ȘI INSTRUMENTIȘTI:

1. Ana Bucur și Angela Damian, grădiniță, voce – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

2. Darian Pancaricean și Simon Ocolișan, grădiniță, voce – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

3. Stela Petrovici, cl. II, voce – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

4. Melisa Babescu, cl. II, voce – Ș.G. „George Coșbucg – Torac

5. Andrei Liubenovici, cl. II, voce – S.C.A „Steaua“ – Ovcea

6. Alena Trivunovici, cl. III, voce – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

7. Aron Brenda, cl. III, vioară – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

8. Lorena Bugar, cl. IV, voce – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev“ – Ecica

9. Nina Brenda, cl. IV, voce – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

10. Larisa Pancaricean, cl. V, voce – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

11. Nina Paievici, cl. VI, voce – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

12. Anastasia Helena Ocolișan, cl. VI, voce – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

13. Alisia Babescu, cl. VI, voce – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

14. Mirela Cadarian, cl. VI, voce – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljevg – Ecica

15. Ema Dehelean, cl. VI, chitară – S.C.A „Steaua“ – Ovcea

16. Nicol Miloșevici, cl. VI, voce – Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

17. Ania Elisabeta Paunescu, cl. VI, voce – Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

18. Adriana Sechedace, cl. VI, voce – S.C.A „Steaua“ – Ovcea

19. Angela Bugar, cl. VII, vioară – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev“ – Ecica

20. Milița Golici, cl. VII, voce – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

21. Iovana Țăran, cl. VII, voce – Ș.G. „Sf. Gheorghe” – Uzdin

22. Angela Bugar, cl. VII, voce – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

23. Ana Nincovici, cl. VIII, voce – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev“ – Ecica

24. Igor Petcovici, cl. VIII, acordeon – Ș.E. „Întâi Mai” – Petrovasâla

25. Andrea Evi, cl. VIII, voce – S.C.A „Steaua” – Ovcea

————————————————————————

Aranjamentele pieselor interpretate au fost semnate de: Petru Popa, Todor Doru Ursu, Graţian Petrovici, Janiel Şublea, Filip Baloş, Andrei Dajiu, Niţă Frăţilă

III. ORCHESTRE – TARAFURI

1. Orchestra școlii „Sf. Gheorghe“ – Uzdin

Dirijor: prof. Daniel Cheț

IV. CORURI – GRUPURI VOCALE

1. Cor ciclul V-VIII – Ș.G. „Sf. Gheorghe“ – Uzdin

2. Cor ciclul V-VIII – Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

3. Cor ciclul V-VIII – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

4. Grup vocal ciclul I-IV – Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

5. Grup vocal V-VIII – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

6. Grup vocal ciclul V-VIII – Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

————————————————————————————

Dirijorii corurilor şi grupurilor vocale: prof. Daniel Cheț, prof. Lidia Cina, Filip Baloș

V. FORMAȚII DE DANSURI

1. Formația de dansuri ciclul I-IV – Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

2. Formația de dansuri ciclul I-IV – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

3. Formația de dansuri ciclul I-IV – S.C.A „Steaua” – Ovcea

4. Formația de dansuri ciclul V-VIII – S.C.A „Paja Marganovi恔 – Deliblata

5. Formația de dansuri ciclul V-VIII – Ș.E. „Întâi Mai” – Petrovasâla

6. Formația de dansuri ciclul V-VIII – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

7. Formația de dansuri ciclul V-VIII – S.C.A „Steaua“ – Ovcea

8. Formația de dansuri ciclul V-VIII – S.C.A „Armonia – Petrovasâla

———————————————————————–

Coregrafii formaţiilor de dansuri: Marina Ursu,Sima Gherău, Benoni Bucur, Lavinica Brenda, Carolina Evi, Lucian Dănilă,

VI. MONTAJE FOLCLORICE

1. Montaj folcloric ciclul I-VIII – Ș.G. „George Coșbuc“ – Torac

Torăcenii mei făloşig

Coregraf: Diana Dejan şi Marina Bugar

2. Montaj folcloric ciclul I-VIII – Ș.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev“ – Ecica

La fântână după apă

Coregraf: Lavinica Brenda

————————————————————

DUMINICĂ, 13.05.2018. ORA 16

I. SOLIȘTII VOCALI ȘI INSTRUMENTIȘTI:

1. Emili Miul, grădiniță, voce – Ș.G. „2 Octombrieg – Nicolinț

2. Victoria Iorga, cl. I, voce – S.C.A „Luceafărul“ – Vârșeț

3. Ionelio Labode, cl. II, acordeon – Ș.G. „2 Octombrie” – Nicolinț

4. Angela Pașca, cl. II, voce – Ș.G. „2 Octombrie“ – Nicolinț

5. Ionelio Labode, cl. II, voce – Ș.G. „2 Octombrie“ – Nicolinț

6. Teodora Mic, cl. III, voce – Ș.G. „Žarko Zrenjaning – Satu-Nou

7. Alexandra Georgiana Maleta, cl. IV, voce – S.C.A „Mihai Eminescu“ – Coștei

8. Maria Guțu, cl. IV, voce – S.C.A „George Coșbuc“ – Grebenaț

9. Melisa Voin, cl. IV, voce – S.C.A „Mihai Eminescu“ – Coștei

10. Isidora Colojoară, cl. IV, voce – S.C.A „Mihai Eminescu“ – Coștei

11. Valentin Constantin, cl. V, acordeon – S.C.A „George Coșbuc“ – Grebenaț

12. Renato Patric Drăghici, cl. V, voce – Ș. G. „Olga Petrov Radišić“ -Vârșeț

13. Ines Velea, cl. V, voce – Ș.G. „Žarko Zrenjanin” – Satu-Nou

14. Alecsandra Cebzan Zeman, cl. VI, voce – Ș.G. „2 Octombrie“ – Nicolinț

15. Denis Almăjan, cl. VI, voce – Ș. G. „Olga Petrov Radiši恔 – Vârșeț

16. Slavița Stepan, cl. VII, voce – S.C.A „Mihai Eminescu“ – Coștei

17. Leonid Ardelean, cl. VII, voce – C.C. „3 Octombrie“ – Satu-Nou

18. Letiția Jivoin, cl. VII, voce – S.C.A „Frăție și Unitate“ – Sărcia

19. Ana Maria Borca, cl. VII, voce – S.C.A „Mihai Eminescu“ – Coștei

20. Leonid Ardelean, cl. VII, acordeon – C.C. „3 Octombrie“ – Satu-Nou

21. Nicolae Mladen, cl. VIII, clarinet – Ș.G. „Žarko Zrenjanin“ – Satu-Nou

22. Andrea Chercioban, cl. VIII, voce – Ș.G. „2 Octombrie” – Nicolinț

————————————

Aranjamentele pieselor interpretate au fost semnate de: Petru Popa, Todor Doru Ursu, Graţian Petrovici, Janiel Şublea, Deian Galetin, Filip Baloş, Sorin Boleanţu, Constantin Arvinte

II. CORURI – GRUPURI VOCALE

1. Grup vocal „Boboceii” ciclul I-IV – D.A.C. – Satu-Nou

2. Grup vocal ciclul I-IV – Centrul artei populare – Nicolinț

3. Grup vocal ciclul I-IV – Ș.G. „Mihai Sadoveanu“ – Grebenaț

4. Grup vocal ciclul I-IV – S.C.A „Mihai Eminescu” – Coștei

5. Grup vocal ciclul V-VIII – S.C.A „Frăție și Unitate” – Sărcia

6. Grup vocal ciclul V-VIII – Centrul artei populare – Nicolinț

——————————————————

Dirijorii grupurilor vocale: Dorel Mic, Alexandra Rancovici, Violeta Borca, prof. Marcel Novac, Jana Miloș

III. FORMAȚII DE DANSURI

1. Formația de dansuri ciclul I-IV – S.C.A „Luceafărul” – Vârșeț

2. Formația de dansuri ciclul I-IV – Ș.G. „Žarko Zrenjanin“ – Satu-Nou

3. Formația de dansuri ciclul I-IV – S.C.A „Frăție și Unitate“ – Sărcia

4. Formația de dansuri ciclul I-IV – D.A.C – Satu-Nou

5. Formația de dansuri ciclul I-VIII S.C.A „Lumina” – Iancov Most

6. Formația de dansuri ciclul V-VIII – Ș.G. „2 Octombrie” – Nicolinț

———————————————–

Coregrafii formaţiilor de dansuri: Drăgălin și Zoe Jurca, Aneta Zelicovici, Marieta Șimu, Marinela Freanț, Jana Miloș, Daniela Petrovici, Gabriel Isak, Isidora Ioviță, Ionel Danciu

IV. MONTAJE FOLCLORICE

1. Montaj folcloric ciclul I-VIII – S.C.A „Mihai Eminescu” Coștei

– Joc de copii – Nunta păpușilor

Coordonator artistic: Viorel Bălăgean

2. Montaj folcloric ciclul I-VIII – Ș.G. „Žarko Zrenjanin” – Satu-Nou

– Botezul ca la Satu-Nou

Coregraf: Ionel Baba

——————————————————————–

Urmăriţi pe site-ul www.libertatea.rs transmisiunea în direct a Festivalului de Folclor Românesc al Copiilor din Voivodina, Torac 2018, în data de 12 şi 13 mai 2018, de la ora 16,00