Teodora Mic

Premiile juriului

Teodora Mic

Juriul, în componența: prof. univ. Laura Veronica Demenescu, prof. Leri Mangher şi Daniela Petrovici, membri au hotărât în unanimitate să se acorde următoarele premii:

PREMIUL SPECIAL PENTRU CEL MAI TÂNĂR PARTICIPANTĐurđević Sara, grădiniţa din – Torac

PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI PENTRU DUET – Ana Bucur şi Angela Damian –grădiniţa din Torac

PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI PENTRU DUET – Darian Pancaricean şi Simon Ocolişan, grădiniţa din Torac

PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI – Emili Miul, grădiniţă, Ş.E. „2 Octombrie”, Nicolinţi

I. SOLIŞTI VOCALI

Ciclul claselor I-III

Premiul I

Teodora Mic, Ş. G. ,,Žarko Zrenjanin” – Satu-Nou

Premiul II

Ionelio Lobode, Ş.G. ,,2 Octombrie” – Nicolinț

Premiul III

Angela Paşca, Ş.G. ,,2 Octombrie” – Nicolinț

Andrei Ljubenovici, S.C.A. ,,Steaua” – Ovcea

I. SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI

Ciclul claselor I-III

Premiul I

Aron Brenda, vioară, Ș.G. ,,Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

Premiul II

Ionelio Lobode, acordeon , Ş.G. ,,2 Octombrie” – Nicolinț

I. SOLIŞTI VOCALI

Ciclul claselor IV-VI

Premiul I

Larisa Pancaricean, Ş.G. ,,George Coşbuc” – Torac

Mirela Cadarean, Ș.G. ,,Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

Premiul II

Alexandra Georgiana Maleta, S.C.A. ,,M. Eminescu” – Coștei

Melisa Voin, S.C.A. ,,M. Eminescu” – Coștei

Premiul III

Adriana Sechedace, cl. a V-a, S.C.A. ,,Steaua” – Ovcea

Ines Velea, Ș.G. ,,Žarko Zrenjanin“ – Satu-Nou

PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI

Denis Almăjan , Ş.G.,,Olga Petrov Radişici” Vârşeţ

I. SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI

Ciclul claselor IV-VI

Premiul I

Ema Dehelean, chitară, S.C.A. ,,Steaua” – Ovcea

Premiul II

Valentin Constantin, cl. a IV-a, acordeon, Ş.E. „Mihail Sadoveanu“ Grebenaţ

I. SOLIŞTI VOCALI

Ciclul claselor VII-VIII

Premiul I

Andrea Evi, S.C.A. ,,Steaua” – Ovcea

Premiul II

Leonid Ardelean C.C. ,,3 Octombrie” – Satu-Nou

Premiul III

Angela Bugar, Ș.G. ,,Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

Anamaria Borca , S.C.A. ,,Mihai Eminescu” Coştei

I. SOLIŞTI INSTRUMENTIȘTI

Ciclul claselor VII-VIII

Premiul I

Leonid Ardelean, acordeon , C.C. ,,3 Octombrie” – Satu-Nou

Premiul II

Angela Bugar, vioară, Ș.G. ,,Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

Premiul III

Igor Petcovici, acordeon, Ș.G. 1 Mai” – Petrovasâla

II. ORCHESTRE DE MUZICĂ POPULARĂ

Premiul I

Orchestra de muzică populară– Ş. G. ,,Sf. Gheorghe” – Uzdin

III. FORMAŢII CORALE

Premiul I

Corul Ş.G. ,,Sf. Gheorghe” – Uzdin

Premiul II

Corul Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

Premiul III

Corul Ș.G. ,,Dr. Aleksandar Sabovljev” – Ecica

IV GRUPURI VOCALE

Ciclul claselor I-IV

Premiul I se acordă:

Grupul vocal al D.A.C ,,Bobocei” – Satu-Nou

Premiul II

Grupul vocal al Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

Premiul III

Grupul vocal al S.C.A. „Mihai Eminescu” – Coştei

Ciclul claselor V-VIII

Premiul I

Grupul vocal al Ș.G. „George Coșbuc” – Torac

Premiul II

Grupul vocal al Centrului Artei Populare” – Nicolinț

Premiul III

Grupul vocal al S.C.A. „Frăţie şi Unitate” – Sărcia

V. FORMAȚII DE DANSURI STILIZATE

Ciclul claselor I-IV

Premiul I

Formația de dansuri a S.C.A „Steaua” – Ovcea

Premiul II

Formația de dansuri a Ş.G. ,,Žarko Zrenianin” Satu-Nou

Premiul III

Formația de dansuri a Ş.G. ,,Dr. Aleksandar Sabovljev”

Ciclul claselor V-VIII

Premiul I

Formaţia de dansuri a S.C.A. „Lumina” Iancov Most

Premiul II

Formaţia de dansuri a Ş.G. „2 Octombrie” Nicolinţ

PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI

Formaţia de dansuri a S.C.A. „Paja Marganovici” Deliblata

VI. FORMAȚII DE DANSURI TRADIŢIONALE

Ciclul claselor I-IV

Premiul I

Formația de dansuri – S.C.A „Luceafărul“ Vârșeț

premiul II

Formația de dansuri a Ş.G. „George Coșbuc“ Torac

Formaţia de dansuri a „D.A.C.” Satu-Nou

Premiul III

Formaţia de dansuri a S.C.A. „Frăţie şi Unitate” Sărcia

Ciclul claselor V-VI

Premiul I

Formaţia de dansuri a Ş.G. ,,George Coşbuc” Torac

Premiul II

Formația de dansuri – S.C.A „Armonia“ – Petrovasâla

Premiul III

Formaţia de dansuri a Ş.G. „1 Mai” Petrovasâla

VII MONTAJE FOLCLORICE

Premiul I

Montaj folcloric – Ş.G. „George Coşbuc” Torac

Premiul II

Montaj folcloric -Ș.G. „Žarko Zrenjanin“ – Satu-Nou

Premiul III

Montaj folcloric – Ş.G. „Dr. Aleksandar Sabovljev Ecica

Montaj folcloric – S.C.A. „Miahi EminescuCoştei