Vulturul” știe numai de victorii

Săptămâna trecută la Grebenaț s-a desfășurat un derby între două echipe de fotbal din două localități românești. În etapa a treia, în Liga a doua a Banatului de Sud – Grupa de răsărit, s-au întâlnit echipele „Vulturul” din Grebenaț și „Cărașul” din Coștei. Meciul de fotbal s-a desfășurat cu un număr mic de spectactori din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus. „Vulturul” din Grebenaț a învins pe teren propriu echipa „Căraș” cu rezultatul de 5:1. A fost un meci foarte bun și plin de faze excelente pentru înscrierea golurilor. Poate că după rezultat nu se vede, însă meciul a fost chiar foarte interesant. Începutul meciului a fost interesant: gazdele au înscris în minutul 3 primul gol, prin jucătorul Marko Radaković. Gazdele au alergat mult, au atacat, iar oaspeții s-au apărat. Cele mai multe faze interesante, dar și goluri, s-au înscris în decursul meciului. Jucătorii au jucat pe un teren bine pregătit. Rezultatul a fost egalat în minutul 15, când a înscris jucătorul Ionel Gaita de la „Cărașul”