Sport

PANCIOVA (JUDO): Aleksa Stojadinov, pe primul loc la Campionatul Voivodinei la Kać

De curând, în localitatea Kać a fost organizat Campionatul Voivodinei la Judo pentru seniori. Au participat 57 de judocani și 30 de judocane, iar clubul „Dinamo” din Panciova a fost reprezentat de 7 sportivi.
La finalul campionatului, acest club a câștigat șase medalii: una de aur, trei de argint și una de bronz. Un participant s-a clasat pe locul cinci. Au fost asigurate și opt clasamente pentru Campionatul național. Andrea Stojadinov, din păcate, nu a Fparticipat, întrucât este în cantonament la Dusseldorf, Germania. Fiind actuală campioană pe țară, are asigurat clasament direct la campionatul național.

Articolul îl puteți citi integral în săptămânalul „Libertatea”, nr. 10 din 10 martie 2018