Sport

Emili Miul a cucerit trofeul turneului

În sala de sport din localitatea Bečej a fost organizat un turneu la tenis de masă pentru categoriile tinere cadete și juniori. Au participat 95 de jucători în categoria juniori și 97 în categoria tinere cadete. De la Clubul de Tenis de Masă „Rapid” din Nicolinț au participat Bataš Veljko, Mihai Dalea și Aleks Turcoane, la categoria tineri cadeți și Emili Miul și Sara Trifon la categoria tinere cadete. Jucătorii au fost instruiți de antrenorul Milan Agadișan. La turneul de la Bečej se punctează rezultatul pentru clasamentul național, jucătoarele Emili Miul și Sara Trifon de la C.T.M. „Rapid” din Nicolinț au obținut un rezultat de toată stima.

Aceste tinere și talentate jucătoare au pus multă pricepere și suflet în joc, pentru a câștiga trofeul. Emili Miul a cucerit locul întâi iar Sara Trifon a obținut locul trei. Emili Miul a jucat cu Savičić Lena de la C.T.M. „Ugrinovci” pe care a învins-o cu rezultatul de 3:1 (11:6, 7:11, 11.7, 11:4).Următorul meci a fost împotriva jucătoarei Tenji Nora de la C.T.M. „Temerin”, în care Emili s-a prezentat la un nivel înalt și a învins cu rezultatul maxim de 3:0 (11:5, 11:2, 13:11).

În meciul de semifinală, Emili a obținut încă o victorie cu rezultatul maxim împotriva jucătoarei Rop Mila de la C.T.M. „C.Zvezda” pe care a învins-o cu 3:0 în seturi (11:7, 11:7, 11:5).