Sport

Echipa „Jedinstvo”, la superlativ

În acest sezon, echipa de fotbal „Jedinstvo” din Vlaicovăț este compusă din jucători tineri și talentați. În meciul contra echipei „Omladinac fam”, care momentan ocupă primul loc în clasament, „Jedinstvo” a reușit, printr-un joc excelent, să învingă liderul cu 3:1.
Vlaicovicenii au deschis scorul încă de la început și pe tot parcursul meciului au avut ocazii bune de a înscrie goluri, ceea ce s-a întâmplat cu câteva minute înainte de sfârșitul primei reprize. Așadar, echipa „Jedinstvo” a plecat la pauză cu rezultatul de 2:0 în favoarea sa.
În repriza a doua, gazdele au continuat să domine pe gazon. Printr-o acțiune foarte interesantă, jucătorii de la „Jedinstvo” și-au mărit avantajul la 3:0. În ultimul minut al meciului, „Omladinac” a reușit să înscrie un gol. Jucătorii de la „Jedinstvo” l-au depășit pe liderul din Liga Voivodinei, grupa Răsărit, într-un meci excelent. Victoria convingătoare le-a adus un loc în vârful clasamentului.
Atmosfera la meci a fost deosebită, iar tot ceea ce s-a petrecut pe parcursul a 90 de minute a fost interesant pentru suporterii clubului „Jedinstvo”.
Antrenorul echipei „Jedinstvo” se declară mulțumit de jucători și consideră că dacă aceștia erau mai atenți în defensivă meciul se putea încheia cu un rezultat și mai bun în favoarea vlaicovicenilor. Pentru „Jedinstvo” au înscris Pesterac (un gol) și Bogdanović (două goluri). Arbitrul la meci a fost Uroš Šuljagić din B.Karlovac.