Izabela Lupulescu a obținut titlul de campioană la două categorii

Săptămâna trecută a fost organizat Campionatul Serbie la tenis de masă pentru categoria seniori și senioare. Acest campionat s- a desfășurat în sala sportivă din Subotica unde au participat cei mai buni sportivi din țară.

Meciurile au început de la orele 13.00. La acest campionat a participat și Izabela Lupulescu. La categoria mixtă, împreună cu jucătorul Dimitrije Levajac de la „C.Zvezda” a obținut locul întâi, la fel și la categoria de dublu, împreună cu jucătoarea Šurjan Sabina de la echipa „Vojvodina BG” a obținut locul întâi iar la categoria de senioare individual a obținut locul trei. La categoria mixtă, Izabela Lupulescu împreună cu Dimitrije Levajac a jucat împotriva dublului mixt Havela-Pavlović pe care i-au învins cu rezultatul de 3:0 ( 11-8,11-7,11-8). A urmat meciul împotriva dublului mixt Radak-Oroc pe care, de asemenea, l-au învins cu rezultatul de 3:0 ( 11-7,11-4,11-9). În finala mare au jucat împotriva dublului mixt Bezeg-Đilas, pe care, după o luptă dinamică și interesantă l-au învins cu rezultatul de 3:2 ( 1-11,12-10,11-8,5-11,11-8) și au obținut titlul de campioni la această categorie. Și în categoria de dublu, Izabela Lupulescu de la „Unirea” împreună cu Šurjan Sabina de la „Vojvodina BG” au jucat împotriva dublului format din Boškovski-Bajić pe care l-au învins cu rezultatul de 3:0 ( 11-3,11-3,11-3) În aceiași situație s-a aflat și dublul Tominjak,Ratić care a pierdut de la Izabela-Sabina cu rezultatul de 3:0 ( 11-8,11-3,11-2). În finală s-au întâlnit cu dublu Bezeg-Vignjević pe care foarte ușor l-au învins cu rezultatul de 3:1 ( 11-7,12-10,7-11, 11-7). La această categorie, Izabela Lupulescu și Šurjan Sabina au obținut titlul de campioane. La categoria individual, Izabela Lupulescu a învins-o în etape pe Gojkov Teodora cu 3:1 (11-3,11-9,11-5,11-5) și pe Bajić Jelena cu 3:0 ( 11-9,11-4,11-7). În următoarea etapă a competiției, Izabela a învins-o pe Tominjak Radmila cu rezultatul de 4:1 (11-2,5-11,11-7,11-7,11-7). În meciul de semifinală, Izabela nu a avut noroc sportiv și într-un meci foarte interesant, ce se poate vedea și din rezultatul obținut, a pierdut cu rezultatul de 4:3 de la jucătoarea Bezeg Reka. La această categorie, Izabela a cucerit locul trei în campionat.