Serbia
14
fog

O victorie foarte importantă pentru continuarea competițiilor

Săptămâna trecută, pe terenul de fotbal care poartă numele „Milan Janjić” din localitatea Pavliš s-a disputat meciul de fotbal din runda a patra dintre echipele „C.Zvezda” din Pavliš și „Banatul” din Sân-Mihai. Echipa „Banatul” din Sân-Mihai a înregistrat încă o victorie foarte importantă în noul sezon fotbalistic 2024/25.

A fost un meci foarte interesant pe care au avut ocazia să-l urmărească un număr însemnat de fani ai clubului „Banatul”. În prima repriză au existat multe mari ocazii ca jucătorii să înscrie gol la ambele porți. Arbitrul principal a fost Marko Marković iar ceilalți doi arbitri, Bojan Vagić și Andrija Paunović, toți din Vârșeț. Delegat la meci a fost Ognjen Samoilov din Zagajica. Echipa „Banatul” din Sân-Mihai a jucat în următoarea componență: Luka Todorović, Ognjen Stojakov, Dalibor Laka, Nicolin Vinca, Aleksandar Borković, Nikola Radić, Bojan Milivojev, Dario Cornea, Aleksandar Stojimirov, Patric Ardelan, Sebastian Radu, Emanuel Vinca, Valentin Lotrean, Dorian George, Cristian Geteianț, Ognjen Vrturić, Uroș Rakić, antrenorul echipei, Goran Dobričić. Echipa „C.Zvezda” din Pavliš a fost formată din jucătorii: Kikoš Davor, Nenad Folčan, Marko Pucar, Lazar Samardžija, Aleksandar Pomorišac, Marko Jovanović, Ognjen Radak, Miloš Trnjanac, Đuro Vukomanović Zlatko Žula, Tihomir Craciunel, Erdelj Strahinja, Dušan Bobić, Dragoslav Radolić, Dušan Mihajlović și antrenorul Srđan Radosavljev. În repriza a doua, echipa „Banatul” a făcut câteva schimbări a jucătorilor și imediat s-a văzut un joc mai bun și mai calitativ. Într-o acțiune foarte bine planificată, jucătorul echipei „Banatul” a fost faultat iar arbitru a decis lovitura de la 11 metri. Din păcate, jucătorul echipei din Sân Mihai nu a avut noroc sportiv și portarul Davor de la echipa „C. Zvezda” a apărat lovitura. Jucătorii de la echipa „Banatul” au evoluat în superioritate numerică din minutul 69 când, jucătorul Aleksandar Pomorišac a primi un cartonaș roșu pentru un fault și a fost eliminat de la meci. În continuare, jucătorii „Banatului” au atacat tot mai mult la poarta adversarului, iar printr-o acțiune și un dribling foarte bun, jucătorul Uroș Rakić, în minutul 78, a înscris unicul gol al meciului. Până la sfârșitul meciului au mai existat câteva șanse pentru a înscrie gol, dar meciul s-a terminat cu victoria Clubului „Banatul” cu rezultatul de 1:0.