Echipa din Satu Nou la Turneul final

Săptămâna trecută, pe teren neutru, adică la Alibunar s-a desfășurat meciul de baraj între echipele Straja și Satu Nou. Încă o dată s-a dovedit că Jocurile Sportive „Cupa Libertății” sunt competiții foarte interesante unde se joacă un fotbal foarte dinamic.

Și acest meci a fost un meci cu multe goluri. Arbitrii meciului au fost arbitri calificați cu licență de la Asociația Sportivă din Alibunar. În acest meci, am văzut o luptă și un mare entuziasm al ambelor echipe. Prima repriză s-a terminat cu scorul de 2:0 în favoarea echipei din Satul Nou. În repriza a doua, am văzut, din partea jucătorilor veterani, multe pasuri precise, goluri spectaculoase și tehnici excelente de joc. Meciul s-a terminat cu rezultatul de 5:0 în favoarea echipei din Satu Nou.

Golurile care au fost marcate de jucători din Satu Nou sunt: Marinel Malica două și câte unu, Dajan Ivanović, Klincov Bora, Stevan Mandreș. Echipa din Satu Nou s-a calificat pentru turneul final de minifotbal la categoria veterani. Echipa din Straja a fost în formația: George Suru, Roxa Ion, George Bajaș, Traian Mănescu, ,Jovan Goica, Ianoș Molnar, Pavel Borca, Marinică Suru. Echipa din Satu Nou a fost în formația: Stevan Mandreș, Ionel Malaimare, Goran Klincov, Klincov Boro, Dragan Ždrnja Dragan Petković, Dejan Ivanović, Marinel Malica, Dragoslav Pavlović. Publicul prezent a avut ocazia să vadă încă un meci cu goluri multe și combinații excelente..