Performanță de excepție

La Campionatul European de Tenis de Masă desfășurat la Linz, Izabela Lupulescu din Uzdin a strălucit prin talent și determinare. Tânăra sportivă, împreună cu Sabina Šurjan, au reușit să obțină medalia de bronz, o realizare remarcabilă ce subliniază potențialul său uriaș pe scena internațională. Cu fiecare meci, Izabela a demonstrat nu doar abilități tehnice deosebite, ci și o dăruire admirabilă, inspirându-i pe toți cei care o susțin. Această medalie marchează un pas important în parcursul ei, întărind încrederea și speranțele unei întregi națiuni.

Izabela Lupulescu și Sabina Šurjan au câștigat bronzul la Campionatele Europene de la Linz, prima medalie în competiția feminină la tenis de masă după 21 de ani. Ultima medalie europeană la tenisul de masă feminin a fost câștigată în 2003, la Courmayeur, Italia.
În parcursul lor, mai întâi au eliminat-o pe englezoaica Ho și pe italianca Vivarelli în optimile de finală. Apoi, au învins cuplul german, iar în sferturi, tandemul francez Zheng-Hochar a fost învins cu 3:0. În semifinală, care în sine a asigurat medalia, adversarele lor au fost actualele campioane europene, austriaca Sofia Polcanova și românca Bernadette Szőcs. După o luptă intensă, acestea și-au continuat apărarea aurului, învingând naționala noastră cu 3:2, în seturi de 10:12, 11:4, 11:5, 5:11, 11:3.
Sportivele noastre demonstrează determinare și talent, aducând acasă o medalie de bronz și inspirație pentru viitor.