Sport

Echipa „BAK” este pregătită pentru noul sezon

Weekendul trecut, în cadrul pregătirilor pentru sezonul de primăvară, a avut loc meciul de fotbal amical între „BAK” și echipa oaspete „Nera Bogodint” din Oravița (România). În primul meci, pregătitor, fotbaliștii de la „BAK” au învins în mod convingător cu 5:1. În ciuda condiţiilor meteorologice nefavorabile, echipele au jucat bine.

Fiecare antrenor a avut la dispoziție dreptul să facă schimbări câte a vrut. Din echipa gazdă, „BAK”, au făcut parte 24 de jucători, dintre care şase tineri. Sekulović, Bekirovski, Spasojević şi Crăciun au înscris golurile pentru echipa „BAK”, iar Novina a marcat pentru formaţia „Nera Bogodint”.
Arbitru a fost Pero Jarkovački.

Fotbaliștii de la „BAK”, al căror antrenor este Petar Živković, au jucat bine și au obţinut o victorie convingătoare.

În prima repriză, după acțiuni foarte bune, Sekulović și noul jucător Bekirovski au înscris două goluri, așa că prima repriză s-a încheiat cu rezultatul de 2:0, în favoarea echipei „BAK” din Biserica Albă.
În repriza a doua, au primit șansă de joc și ceilalți membri ai formaţiei „BAK”. Gazdele au jucat bine şi în continuarea meciului, dar oaspeții au marcat primii prin lovitura de la 11 metri efectuată de către    Bobin Novina.