Sport

Echipa „Unirea” a obținut victorie în campionatul de primăvară

A început sezonul de primăvară al campionatului de handbal în Divizia a treia voivodineană, grupa B. După două înfrângeri, echipa „Unirea” din Uzdin a obținut o victorie foarte importantă.

Handbaliștii de la echipa „Unirea” din Uzdin și-au încântat publicul fidel, învingând într-un meci foarte dinamic și interesant echipa „Srem” din Sremska Mitrovica.

În prima repriză, spectatoriii au putut vedea o luptă egală pe teren. Cu toate acestea, în repriza a doua, pregătirea fizică a jucătorilor s-a evidențiat și a crescut constant înscrierea golurilor prin care au creat un avantaj de rezultat și l-au păstrat până la final, cucerind pe merit punctele. Echipa „Unirea” din Uzdin a învins cu rezultatul de 48:19.