Sport

Emili Miul continuă să obțină rezultate bune

În sala de sport din Kragujevac a fost organizat turneul de tenis de masă care este punctat la nivel de țără. Acest turneu a fost organizat de către Uniunea de Tenis de Masă din Serbia.

La acest turneu au participat și jucători de la C.T.M. „Rapid” din Nicolinț. Emili Miul, Sara Trifon, Angela Otonoga, Mihai Dalea, Aleks Turcoane și Veljko Bataș. Toți jucătorii au fost pregătiții de către antrenorul Milan Agadișan. La categoria tineri cadeți, Veljko Bataș a jucat împotriva lui Nikolić Dimitrije și Samardzić Đorđe. Aleks Turcoane, la această categorie i-a învins pe jucătorii Veličković Stefan cu 3:0, pe Oliver Bata cu 3:2, iar Mihai Dalea i-a învins pe Drakulić Stefan cu 3:1 și Namestovski Bence cu 3:0, ambii jucătorii de la clubul “Rapid” au fost opriți în pătrimi de finală.

La categoria tinere cadete, Sara Trifon a învins-o pe Namestovski Sara cu 3:1, Balaban Staša cu 3:0 și pe Varga Laura cu 3:0. Dar, în pătrimi de finală a pierdut de la Horvat Teodora. La această categorie, Emili Miul, a învins-o pe Terzić Lana cu 3:2,Stanić Nikolina cu 3:1 și pe Varga Hana cu 3:0, în meciul final a pierdut de la Horvat Teodora. Ea a cucerit locul doi și medalia de argint. La categoria cadete, Emili Miul a învin-o pe Varga Hana cu 3:0, pe Jovanović Lana cu 3:2 și pe Lenđel Ana cu 3:0, dar a pierdut în meciul final de la Slađana Knežević de la CTM „Novi Sad”. Emili Miul a obținut locul doi în clasament și medalia de argint.