Sport

Încă o victorie a echipei „Banat” din Vârșeț

Meciul din etapa a cincea a primei divizii Voivodinene la volei feminin, echipa „Banat” din Vârșeț a disputat-o în deplasare împotriva echipe „Krajišnik”. Acest meci care desfășurat în sala de sport din localitatea Krajišnik s-a terminat cu încă o victorie a vârșețenelor care au obținut scorul maxim de 3:0, în seturi fiind (11:25, 21:25 și 17:25).

În primul set, mingea a fost tot timpul dominată de vârșețene care au condus în permanență, rezultatul final fiind de 11:25 pentru echipa „Banat” care a lăsat o impresie foarte bună. Setul doi a fost unul foarte dinamic fiindcă jucătoarele de la ambele echipe au jucat bine și rezultatul a mers de la punct la punct, echipa „Banat” fiind în permanență în avantaj, astfel că rezultatul final a fost de 21: 25 în favoarea voleibalistelor din Vârșeț.

Setul trei a decurs în favoarea iubitorilor de volei și a suporterilor echipei „Banat” din Vârșeț care a demonstrat un joc foarte bun și a câștigat setul cu rezultatul de 25:17. În momentul de față echipa „Banat” se află pe locul de frunte în clasament cu 14 puncte. În etapa următoare, în sala de sport din Vârșeț se va disputat meciul dintre „Banat” și echipa „Žitište”. Scopul echipei din Vârșeț este să devină campionul diviziei și să se plaseze într-un rang mai înalt, adică în divizia a doua a Serbiei.