Sport

Încă o victorie a echipei „Carașul” din Coștei

Săptămâna trecută, pe terenul de fotbal din Coștei, s-a disputat meciul de fotbal dintre echipele „Caraș” din Coștei și echipa „Ratar” din Kruščica. Acest meci care s-a disputat în ziua când la Coștei a fost sărbătorită nedeia satului, a adus o adevărată bucurie tuturor iubitorilor de fotbal din acest sat.

Meciul disputat din cadrul etapei a 24-a campionatului de fotbal din cadrul celei de-a Două Divizie a Banatul de Sud grupa Est a fost un meci foarte frumos. În acest sezon, echipa de fotbal „Caraș” din Coștei a fost compusă din jucători experimentați și foarte buni. În acest meci echipa „Caraș“ a prezentat un joc la cel mai înalt nivel și a reușit să învingă cu rezultatul de 7:0. A fost un meci excelent, văzut pe terenul din Coștei. Un meci cu multe ocazii și șapte goluri înscrise.

Jucătorii de la „Caraș” au deschis scorul încă de la început și pe tot parcursul meciului au avut ocazii bune să înscrie goluri, ceea ce s-a întâmplat de două ori în prima repriză, Așadar, echipa „Caraș” a plecat la pauză cu rezultatul de 3:0 în favoarea sa. În repriza a doua, gazdele au continuat să domine pe teren. Prin acțiune foarte interesante, jucătorii de la echipa „Caraș” și-au mărit avantajul de câteva ori.

Atmosfera din timpul meciului a fost deosebită iar tot ceea ce s-a petrecut pe parcursul al 90 de minute a fost interesant pentru suporteri echipei „Caraș”. Jucătorii care au înscris în acest meci este Valentin Borca care a înscris de cinci ori, Octavian Stefan și Eugen Morariu au înscris câte un gol.