Sport

S-au plasat echipele din Seleuş şi Sărcia

Sâmbătă, 15 iulie curent, pe terenul sportiv din Sân-Mihai, în prezenţa unui număr mare de spectatori şi suporteri, s-au disputat meciurile de calificare la minifotbal – seniori între echipele din Seleuş, Satu Nou, Sărcia şi echipa gazdă. În urma meciurilor disputate, s-au calificat pentru următoarea etapă a Jocurilor sportive ,,Cupa Libertăţii”, echipele din Seleuş şi Sărcia.

După tragerea la sorţi, în prezenţa reprezentanţii echipelor, primul meci s-a jucat între echipele din Sărcia şi Satu Nou. Meciul s-a terminat cu scor alb (1:1), golurile fiind înscrise de jucătorii Vučković Aleksandar (Satu Nou), şi Cristian Dalea (Sărcia). Conform Regulamentului Jocurilor sportive săteşti ,,Cupa Libertăţii” s-au executat penalturi. Au învins jucătorii din Satu Nou, iar echipa a primit un punct. Al doilea meci s-a disputat între echipele din Sân-Mihai şi Seleuş. În prima repriză au fost înscrise goluri de jucătorii Cristian Gheteianţ, Nebojša Bratić (Seleuş), Ion Ţăran (Sân-Mihai), iar în repriza a doua, goluri au înscris jucătorii Nebojša Bratić şi Milan Orlić, ambii de la echipa din Seleuş.

Scorul final s-a terminat cu rezultatul de 4:1 în favoarea seleuşenilor. Al treilea meci s-a jucat între echipele din Sărcia şi Seleuş. Golurile au fost înscrise de jucătorii: Jovan Grmuša, Cristian Condan, Gabriel Condan (Sărcia), Nicu Vinca şi Nebojša Bratić (Seleuş), scorul final 3:2 în favoarea echipei din Sărcia. Al patrulea meci s-a jucat între echipele din Satu Nou şi echipa gazdă. Meciul s-a terminat cu scorul de 1:3 în favoarea echipei gazdă, iar golurile au fost înscrise de jucătorii: Patric Ardelean, Ion Ţăran (două goluri), ambii din Sân-Mihai, iar pentru echipa din Satu Nou a înscris jucătorul Mirko Topić. Meciul al cincilea s-a disputat între echipele din Sân-Mihai şi Sărcia.