Sport

Sandra Maran, campioană

Sandra Maran,  campioană

Cea de-a 64-a ediție a cunoscutului turneu internațional de box pentru bărbați și femei „Zlatna rukavica” s-a desfășurat la Loznica.
În decurs de două zile, în sala ,,Lagator” s-au întrecut peste 90 de sportivi.
Turneul a reunit boxeri din 18 țări: Algeria, Azerbaidjan, Anglia, Bosnia și Herțegovina, Bulgaria, Croația, Cuba, Gana, Izrael, Kârgâzstan, R.Moldova, Macedonia de Nord, Muntenegru, Rusia, Tanzania, Turcia, Slovenia, Slovacia și Serbia.
Printre cei 20 de sportivi din Serbia care au participat la toate categoriile a fost și Sandra Maran, membră a clubului „Gard” din Vârșeț și a selecționatei naționale a Serbiei. La turneul ,,Zlatna rukavica”, Sandra Maran s-a clasat pe primul loc la categoria de până la 48 de kilograme. Astfel a obţinut cel mai mare succes de până acum pe scena internațională.
Premiile celor mai buni boxeri le-a înmânat legendarul campion Mirko Puzović și câștigătorul medaliei de bronz pentru Serbia la recentul campionat mondial de la Belgrad, Vladimir Mirončikov.