Sport

În semifinale s-au calificat echipele din Iancaid şi Coştei

Sâmbătă, 7 august curent, pe terenul sportiv din Coştei s-au disputat meciurile de calificare la minifotbal între echipele din Iancaid, Torac, Straja şi Coştei.

În urma tragerii la sorţi, primul meci s-a jucat între echipa gazdă şi Iancaid. În prima repriză, jucătorul din Iancaid Gabriel Isac a înscris două goluri, iar Daniel Colojoară a marcat un gol pentru gazde.
În repriza a doua, Gabriel Isac şi Vladan Golubović au înscris două goluri în favoarea iancaizenilor. Scorul final a fost 1 : 4 în favoarea echipei din Iancaid.
Al doilea meci s-a dispustat între echipele din Straja şi Torac. Meciul s-a terminat cu rezultat 1 : 1, iar golurile au fost înscrise de către Stefan Borca (Straja) şi Mirko Trifunović (Torac).
În al treilea meci s-a întâlnit formațiile din Coştei şi Torac. Scorul final a fost 4 : 1 în favoarea coşteienilor. Golurile pentru gazde le-a înscris Valentin Borca, iar pentru torăceni un gol a marcat Mirko Trifunović.