Sport

Teodora Miul a cucerit locul doi

Săptămâna trecută s-a desfășurat Turneul de tenis de masă TOP 12 al Serbiei pentru cadeți tineri 2021/22. Acest turneu a fost organizat de către C.T.M. „Bečej” și s-a desfășurat în sala sportivă din această localitate. La acest turneu au participat 12 cele mai bune jucătoare de tenis de masă din Serbia la această categorie. Printre aceste jucătoare s-au aflat și două românce, Teodora Miul și Emili Miul de la C.T.M. „Rapid” din Nicolinț. Instruite de antrenorul Milan Agadișan, au obținut rezultate de toată stima. Jucătoarea Emili Miul a cucerit locul 9 în clasamentul final. Ea a jucat în grupa A împotriva jucătoarelor Varga Victoria, Teodora Miul, Jovanović Lana, Georginović Neda și Knežević Slađana. În cele cinci runde disputate, a obținut victorii împotriva jucătoarei Gerginović Neda pe care a învins-o cu 3:2 în seturi, rezultatul fiind de (11:5,9:11, 11:8,7:11, 11:8), și pe jucătoarea Jovanović Lana cu 3:1 în seturi (11:6,4:11, 5:11, 10:12).