Sport

Echipa din Seleuș și cea din Sân-Ianăș au reușit să se califice la turneul final

După prima fază de calificare la „Cupa Libertății” la minifotbal, a continuat faza a doua. Pe data de 6 august 2023, în centrul de calificare de la Seleuș s-au desfășurat meciurile din turul doi. Aici, pe terenul de la Seleuș, s-au întâlnit echipele din Seleuș, Sân Ianeș și Torac. Din motive obiective, echipa din Straja nu s-a prezentat pe teren. După tragerea la sorți, primul meci s-a jucat între echipele din Sân Ianeș și Torac. După câteva situații și combinații de joc, dar și multe ocazii de gol ratate de ambele echipe, prima echipă care a reușit să înscrie gol a fost echipa din Torac. Golul pentru echipa din Torac a fost înscris de către jucătorul Dejan Trifunović. Cu acest rezultat s-a terminat și prima repriză de joc. În repriza a doua a meciului s-a jucat un fotbal atractiv, cu răsturnări de scor. Mai întâi, echipa din Sân Ianeș a reușit, printr-o acțiune foarte frumoasă, să egalizeze rezultatul. Jucătorul Ilie Țăran a înscris gol pentru rezultatul 1:1. Echipa din Sân Ianeș, prin multe atacuri aprige, reușește să înscrie și cel de al doilea gol. Jucătorul Dario Cornea a înscris pe cel al doilea gol și prin acest gol spectaculos a devenit eroul echipei. Echipa din Sân Ianeș a învins cu rezultatul de 2:1. Delegatul la acest centrul de calificare a fost Vasilie Petrică. Toate meciurile au fost arbitrate de către Nikolin Zoran și Teofilović Milan, arbitri care dețin licența Asociației Sportive din Serbia. Totuși, în pofida vremii care nu a fost de partea jucătorilor, toate meciurile disputate au fost urmărite de un număr însemnat de spectatori și fani ai fotbalului.

După prima fază de calificare la „Cupa Libertății” la minifotbal, a continuat faza a doua. Pe data de 6 august 2023, în centrul de calificare de la Seleuș s-au desfășurat meciurile din turul doi. Aici, pe terenul de la Seleuș, s-au întâlnit echipele din Seleuș, Sân Ianeș și Torac. Din motive obiective, echipa din Straja nu s-a prezentat pe teren. După tragerea la sorți, primul meci s-a jucat între echipele din Sân Ianeș și Torac. După câteva situații și combinații de joc, dar și multe ocazii de gol ratate de ambele echipe, prima echipă care a reușit să înscrie gol a fost echipa din Torac.

Golul pentru echipa din Torac a fost înscris de către jucătorul Dejan Trifunović. Cu acest rezultat s-a terminat și prima repriză de joc. În repriza a doua a meciului s-a jucat un fotbal atractiv, cu răsturnări de scor. Mai întâi, echipa din Sân Ianeș a reușit, printr-o acțiune foarte frumoasă, să egalizeze rezultatul. Jucătorul Ilie Țăran a înscris gol pentru rezultatul 1:1. Echipa din Sân Ianeș, prin multe atacuri aprige, reușește să înscrie și cel de al doilea gol. Jucătorul Dario Cornea a înscris pe cel al doilea gol și prin acest gol spectaculos a devenit eroul echipei. Echipa din Sân Ianeș a învins cu rezultatul de 2:1. Delegatul la acest centrul de calificare a fost Vasilie Petrică. Toate meciurile au fost arbitrate de către Nikolin Zoran și Teofilović Milan, arbitri care dețin licența Asociației Sportive din Serbia. Totuși, în pofida vremii care nu a fost de partea jucătorilor, toate meciurile disputate au fost urmărite de un număr însemnat de spectatori și fani ai fotbalului.