Sport

Emili Miul și Mihai Dalea la turneulde la Barajevo

În hala sportivă din localitatea Barajevo s-a desfășurat turneul de tenis de masă pentru tabloul de punctaj al Uniunii de Tenis de Masă al R. Serbia. Acest turneu de tenis de masă, „Memorialul lui Milivoje Karakašević” poartă numele unuia dintre cei mai buni jucătorii de tenis de masă din fosta Jugoslavia, Milivoje Karakašević, care a cucerit câteva medalii la campionatele europene și mondiale.

La acest turneu, organizat de Secretariatul pentru Sport și Tineret al orașului Belgrad, au participat peste 322 de jucătorii în categoriile mini cadeți/cadete, tineri cadeți/ cadete și categoria juniori cadeți/cadete.

La acest turneu au participat și jucătorii de la Clubul de tenis de masă „Rapid” din Nicolinț: Veljko Batak, Aleks Turcoane, Mihai Dalea și Emili Miul. La categoria tinere cadete, jucătoarea Emili Miul de la C.T.M. „Rapid”, în prima fază de competiție, a învins foarte ușor.

În faza doua a jucat cu Kovačević Lana de la C.T.M. „Temerin Ferocoop” pe care a învins-o cu rezultatul de 3:0, (11:8, 11:4, 11:2). În următorul meci a întâlnit-o pe jucătoarea Karina Ađanski de la C.T.M. „TSC” pe care a învins-o cu rezultatul 3:2 (8:11, 11:8, 8:11, 11:6, 11:4). În semifinală, Emili Miul a jucat cu jucătoarea Varga Hana de la C.T.M. „Čoka Goodwil”. Din păcate, a pierdut acest meci cu rezultatul de 3:1 (7:11, 11:4, 7:11, 10:12).